Biblioteka poleca cztery ksiązki

Cyfrowa demencja Jak mówić aby dzieci nas słuchały. Jak słuchać aby dzieci do nas mówiły. Jak mówić aby dzieci sie uczyły w domu i w szkole. Jak mówić do nastolatków żeby nas słuchały. Jak słuchać żeby z nami rozmawiały.  

Cyfrowa demencja.

Cyfrowa demencja to określenie, którego przed kilku laty użyli południowokoreańscy lekarze do opisania symptomów chorobowych – zarówno psychicznych, jak i fizycznych – będących skutkiem niekontrolowanego korzystania z mediów cyfrowych. Zdaniem autora intensywne korzystanie z  mediów cyfrowych skutkuje – zwłaszcza u dzieci i młodzieży – zanikiem samodzielnego myślenia, to zaś prowadzi do zakłócenia uwagi i orientacji przestrzennej oraz pogarszania się wyników w nauce.
Na płaszczyźnie emocjonalnej cenąza zbyt częste przebywanie w cyfrowym  świecie jest samotność, wycofanie się z realnego życia, problemy ze spaniem i koncentracjąwłącznie z depresją i prawdziwym uzależnieniem od mediów elektronicznych.

 

 

Jak mówić żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły.

Praktyczne ćwiczenia i wskazówki ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi - i… nie tylko z nimi - sprawiają,  że książka jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci oraz być przez dzieci kochanym i rozumianym.

 


Jak mówić żeby dzieci sie uczyły w domu i w szkole.

Poradnik z doświadczeniami rodziców i nauczycieli - prosty i skuteczny!
Książka pokazuje niezwykle skuteczną technikę dialogu z dziećmi (radzi, co mówić i kiedy to mówić) w domu i w szkole. Buduje most nad przepaścią między rodzicami a dziećmi, które dzięki dobremu wzajemnemu porozumiewaniu się mająszanse stać się kochającymi i twórczymi osobami w dorosłym życiu.

 

 

Jak mówić do nastolatków żeby nas słuchały. Jak słuchać żeby z nami rozmawiały.

Autorki bestsellerowej serii poradników "Jak mówić?" - zabierająnas tym razem w  świat nastolatków, młodzieńczego buntu oraz konfliktów, jakie powoduje ON niemal w każdej rodzinie.
Piszą w tej książce o emocjach związanych z zagubieniem w otaczającym świecie, w który dopiero wchodzą dorastający ludzie. Poruszają przy tym tematy trudne i dla wielu rodziców kłopotliwe, jak przedwczesne zainteresowanie seksem, łatwy dostęp do narkotyków, zmiany obyczajowe, jakie zachodzą we współczesnym  świecie. Analizują również zagrożenia związane z szerokim dostępem do mediów, różnorakich treści zalewających Internet i tym podobne kwestie.

 

 

Script logo